Recenzie Dolmar

Zakúpený v Náradie Hornig

výkonná, ľahká.

Overený zákazník Naradieshop, s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 31. januára 2023

Zakúpený v Naradieshop, s.r.o.

• hmotnosť, vibrácie, akustické a tepelné účinky voči benzínu o dosť nižšie, výkon ako benzín, bez zápachu, spoľahlivosť, servisné náklady (odpadá sezónny repas karburátorov), nízka hlučnosť = len pískanie elektromotora (spokojní susedia), cena benzínu vs. elektriny
  • potenciál kolízie s káblom (iná filozofia fukčnosti, nie je nevýhoda vyžínača), nutný kvalitný predlžovací kábel 2,5 mm2 pre dlhšie vzdialenosti (50-100 m), obmedzená mobilita na verejných priestranstvách, menej kvalitný plast ochranného krytu žacieho ústrojenstva, nemožnosť udržať spínač v zapnutom stave viac ako 20 - 30 min. v kuse

Je to produkt vyrobený v Číne, výrobu zadala nemecká firma Dolmar (červená farba výrobkov). Zhodný výrobok ponúka "modrá" Makita (Japonsko).
Použival som ju som na plochu 50 x 20 metrov + blízke okolie, viackrát do roka, 2-3x v sezóne, na náletové rastlinstvo, burinu, poľnú trávu na obyčajnej záhrade s ovocnými stromami. Skúsenosti uvádzam od času nákupu, sezóna 2021. Pri prvotnej aplikácii dostal viac zabrať pri ošetrení častí, o ktoré sa nikto zatiaľ nestaral (vysoká tráva s neznámym podkladom). Predchodcom bola benzínová kosačka Stihl, ktorá bola nespoľahlivá, ťažká, hlučná. Do bežného benzínu sa primiešavajú zložky, ktoré škodia aj konštrukcii karburátora (poškodzuje membrány) a navyšujú sa servisné náklady, atď.

Samotný vyžínač má jednoduchú a solídnu konštrukciu, popruh na plecia je základný, do 1 hodiny ste OK, ak kosíte 3-4 hodiny, odporúčam si dokúpiť kvalitný ergo popruh. Je oveľa tichší, má zvuk pískajúceho elektromotora. Dá sa počuť svišťanie struny, pri benzíne to prekrýva spaľovací motor. Benzín je použiteľný navyše jedine so štupľami do uší. Po 2 sezónach sú viditeľné vylomené kúsky plastového krytu žacieho ústrojenstva. Po minutí prvej struny ma napadlo, že záhrada bude plná plastových kúskov a to veľmi rýchlo. Dokúpil som hliníkovú hlavu s nastrihanými 4 mm strunami do kríža, čo nie je ideál, ale úbytok materiálu je oveľa-oveľa menší a plastové kusy sú viditeľné očami (pozbierateľné). Na tenkú náletovú drevinu, subtílne kríky (priemer stonky do cca. 5 mm) som si ponechal 2 ramenný nôž zo Stihl. Vyskúšal som aj 3 rammenný budget no-name "vyskakovací" nož, u neho hrozí po opotrebení (odnitovaní) vystrelenie nožov a poranenie. Takže za mňa hlava s nastrihanou 3-4 mm strunou do kríža a/alebo bežný 2 ramenný list.

Ďalej, počas prác sa mi podarilo niečo trafiť vo vysokej tráve, náhon od motora do hlavy sa zrejme zlomil, rozpojil sa pohon, motor bežal, hlava nie.
Reklamácia prebehla v poriadku. Opravu zabezpečila Makita. Na produkt sa vzťahuje 3 ročná záruka (po registrácii).

Ak pracujete na väčšej ploche, bude nutný predlžovací kábel, u mňa 50 m, prierezu 2,5 mm2, zbytok 10-20 m bežný 1,5 mm2. Ďalej, spínač vyžínača je bezpečnostný = je zapnutý len kým sa drží. Zapnutie prebieha uchopením madla a zároveň stlačením aretátora spínača vpred palcom (nič sa nedeje) a následným stlačením samotného spínača zospodu prstami (spustenie do prevádzky). Spodný spínač má malú dráhu chodu a jeho pružina je veľmi silná na dobu 20 - 30 min. Takže striedam strany. U každého výrobcu je to to isté. Ten istý princíp. Inú konštrukciu som zahliadol len u Ryobi. Výrobcovia by mali prevziať princíp z benzínových vyžínačov (veľké zdvihy, slabé pružiny, nemusia/môžu byť regulované otáčky).

Záver - osobne uprednostňujem elektrinu pred benzínom aj kvôli susedom a potrebujem chodiť len po dlhej záhrade a blízkom okolí, takže tento výkonný vyžínač pre väčšie plochy odporúčam.

Dolmar 2-takt 1:50 100 ml

Dolmar 2-takt 1:50 100 ml

Overený zákazník StavbaEU.sk Juraj

Pridané: 19. mája 2022

Zakúpený v StavbaEU.sk

Vyhodna cena oproti kamennej predajni

• Ručný pilník pri prevádzke píly musí vždy byť po ruke.

Občasné prebrúsenie.

Originál je originál.

Overený zákazník A-Z STROJ Overený zákazník

Pridané: 27. októbra 2021

Zakúpený v A-Z STROJ

zatial som iba vyskusal na mensej ploche, lahka, ticha, pre mensie plochy idealna. Konstrukcia vyzera odolne. V porovnani s vykonnejsou motorovou nema taky zaber na jeden ukos.

Dolmar 958492056 Reťaz 40 cm/16“ 3/8"

Dolmar 958492056 Reťaz 40 cm/16“ 3/8"

Overený zákazník Naradieshop, s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 29. júla 2021

Zakúpený v Naradieshop, s.r.o.

• Reťaz pasuje na určenú pílu a reže ...

Overený zákazník zahrada-shop Overený zákazník

Dolmar 512.484.764

Overený zákazník Landeria Overený zákazník

Pridané: 26. marca 2020

Zakúpený v Landeria

Kupil som presne co som potreboval
A Vaš obchod bol najlacnejší

Dolmar 40 cm 3/8" 1,1 mm Pilový řetěz

Dolmar 40 cm 3/8" 1,1 mm Pilový řetěz

Overený zákazník Náradie PROFESIONAL Overený zákazník

Pridané: 31. januára 2019

Zakúpený v Náradie PROFESIONAL

Super,pomer ceny s kvalitnou , super

Dolmar HP-351

Dolmar HP-351

Pridané: 4. apríla 2018

• Veľmi nízky tlak! NEKUPOVAŤ!

Overený zákazník Profinaradie Overený zákazník

Pridané: 12. novembra 2017

Zakúpený v Profinaradie

• Farma kvalita za hobby cenu

Pridané: 11. júla 2017

• výkon,ľahké štartovanie,malá spotreba,kvalita vypracovania,

Rozhodoval som sa medzi Stihlkou a Dolmarom...vybral som Dolmar...a neľutujem..kupoval som ju na prácu okolo chalupy..zatiaľ zvládla všetko..práca v záhrade..rezanie palivového dreva...úplne všetko...je to špica stroj...odporúčam

Dolmar HT 53

Dolmar HT 53

Pridané: 1. augusta 2014

dobra mašinka, výborne sa s ňou pracuje
kúpili sme ju keď bola v akcii za 65 € takže absolútna spokojnosť

Zobrazujem 1 - 18 zo 18 recenzií